Predaj polygrafického materiálu

Predaj polygrafického materiálu poskytujeme zákazníkom v rámci celého Slovenska. Vlastnou flotilou áut realizujeme pravidelný rozvoz až priamo k zákazníkovy. Náš sortiment pozostáva z pre-press materiálov; tlačových CTP platní, tlačových a lakovacích gúm, ofsetových farieb, poprašovacích púdrov, umývacích tkanín, čistiacej chémie, až po post-press materiály; poťahové materiály, šicie drôty, dorazové lišťy pre rezacie zariadenia, a oveľa viac!


Ofsetové gumy

Zastupujeme nemeckého výrobcu ofsetových gúm CONTINENTAL. Je to výrobca s dlhoročnou históriou výroby ofsetových poťahov s vlastným vývojom a testovacím oddelením. Široká škála ofsetových gúm pre hárkové, heatset alebo coldset rotačné stroje, obalovú tlač, aj pre vysokonáročnú ofsetovú tlač a pre UV alebo disperzné lakovanie, umožňuje uspokojiť všetky požiadavky slovenských tlačiarov. Rezanie, prípadne lištovanie ofsetových gúm realizujeme v našom závode.

Tlačové platne

Naším zákazníkom ponúkame CTP termálne a rovnako aj konvenčné platne od renomovaného ázijského výrobcu. Na sklade disponujeme štandardnými formátmi tlatní v hrúbke 0,15 a 0,30 mm.

Ofsetové farby

Naša spoločnosť zastupuje na Slovenskom trhu jedného z najväčších nemeckých výrobcov tlačových farieb a lakov. Je to firma EPPLE DRUCKFARBEN AG. Táto spoločnosť je zameraná na výrobu a neustály vývoj tlačových farieb najmä pre hárkový ofset. Je to jeden z prvých výrobcov tlačových farieb pre potravinárov, ktoré spĺňajú náročné kritéria pre túto oblasť. Naša spoločnosť distribuuje na domácom trhu dve série, ktoré podľa nás najlepšie spĺňajú požiadavky a potreby našich zákazníkov. Je to PREMIUM PRINT a PERFECT FINISH. Okrem toho máme v ponuke aj kompletný rad Epple základných Pantone tónov a zabezpečujeme aj dodávku miešaných farieb podľa Pantone škály.

Stacks Image 65
Stacks Image 74

Cover Materials

KRUPA s.r.o. has been an exclusive distributor for BN International since 1993. This long term relationship has given us a great know-how and experience allowing us to offer unparalleled support to our customers in terms of navigating through the immense choice of cover materials.

Tlačová chémia

V našej ponuke sú čistiace prostriedky na ručné, alebo automatické čistenie ofsetových gúm a na čistenie tlačových platní.

Pre automatické kefové alebo handrové systémy na strojoch Heidelberg a Roland ponúkame FOGROU certifikovaný GOLD WASH Pre ručné umývanie ofsetových gúm ponúkame : T200, K60, GS čistič a DC 111 od výrobcu DRUCK CHEMIE Pre agresívnejšie ručné dočistenie ofsetových gúm alebo iných častí stroja ponúkame prípravky SUPERČISTIČ a REVITAL, ktorý nenarušuje tlačovú vrstvu na ofsetovej platni.

Pre čistenie ofsetových platní ponúkame prípravky K 2000 alebo čistič na platne S. V ponuke máme aj čističe na filmy a na plyšové valce. Z ďalších prípravkov máme v sortimente aj silikónový a antistatický sprej a spreje proti zasýchaniu a oživeniu ofsetovej farby vo farebníku a sprej na zvýšenie denzity farby z laserovej tlačiarne, ďalej konzervovač ofsetových platní, korektúrne tušky na ofsetové platne a na filmy.

V ponuke máme zaroveň Izopropylalkohol v čistote 99,9% od výrobcu SHELL. Túto komoditú nakupujeme vo veľkých objemoch a následne dokážeme predávať v balení od 1000 IBC kontajnera až po 1 balenie.

Stacks Image 88

Poprašovacie púdre

Zastupujeme nemeckého výrobcu KSL, ktorý patrí ku kvalitatívnej špičke v tomto sortimente. Malá rozmerová diferencia pri jednotlivých hrúbkach umožňuje znížiť množstvo použitého prášku oproti konkurenčným výrobkom, čo má nezanedbateľný vplyv na spotrebu, ale hlavne pozitívny vplyv na prostredie v okolí tlačového stroja a pri následnom knihárskom spracovaní. Náš zákazník si môže vybrať zo širokej škály práškov od minerálného prášku cez prášky na báze škrobu až po prášok na báze prírodného cukru, vhodný na následné laminovanie, prípadne pre tlač s obracačom. Hrúbka zrna je pri všetkých druhov: 15, 20, 30 a 45 mikrometra a výber správnej hrúbky sa odvíja od hrúbky a povrchu potláčaného papiera.

Lakovacie platne

Lakovacie platne postupne vytláčajú staršiu metódu lakovania v tlačovom stroji pomocou vyrezávania ofsetových gúm. Zastupujeme talianského výrobcu KRUSE, ktorý patrí ku kvalitatívnej špičke v tomto segmente, ale zároveň sa nám darí realizovať predaj za primerané ceny. Výhodou lakovacích platní oproti ofsetovým gumám je, že sa nedeformujú a možno ich opakovane používať. Ich povrch je vyvíjaný tak, aby prenášal čo najviac disperzného laku. V prípade ofsetovej gumy je povrch vyvíjaný na prenos ofsetovej olejovej farby, čo spôsobuje menší prenos laku a schytávanie farby z už potlačeného papiera. To má za následok častejšie zastavenia stroja z dôvodu čistenia tejto gumy. Vyrezávanie gumy vykonáva sám tlačiar a obyčajne vtedy stroj nepracuje, čo spôsobuje ďalšie finančné straty pre tlačiareň.

Stacks Image 102

Raziace fólie

Ponúkame široký sortiment raziacích fólii od viacerých výrobcov, pre potlač rôznych materiálov. Razená tlač sa realizuje pomocou mosadných razidiel, ktoré vyrábame v našej knihárskej výrobe. Naše dlhoročné skúsenosti v tejto technológii nám umožňujú doporučiť naším zákazníkom, prípadne u nás vyskúšať správny druh fólie, podľa potlačaného materiálu a použitej technológie tlače. V sortimente máme fólie nie len pre polygrafický priemysel ale aj pre potlač káblových zväzkov pre automobilový priemysel a potlač plastov v kozmetickom priemysle. Pre razenú tlač ponúkame aj pomocné materiály ako sú lepiace pásky na razidlá, rôzne podkladové materiály a materiály pre reliéfnu tlač. Fólie dokážeme u nás narezať na požadovanú šírku a v prípade väčšieho odberu aj prevíjať na požadovanú dĺžku.

Tlačiarenské utierky

Tento segment je tvorený utierkami pre ručné čistenie tlačových strojov a utierkami pre automatické čistenie ofsetových gúm a tlačových valcov na moderných strojoch Heidelberg a Roland. Pre automatické systémy moderných tlačových strojov ponúkame vysokokvalitné utierky SONTARA od amerického výrobcu DUPOND, alebo lacnejšie výrobky od čínského výrobcu pod názvom K - cloth. Od obidvoch výrobcov nakupujeme čistiace utierky v jumbo roľniach, ktoré následne prevíjame na našich prevíjacích zariadeniach na menšie roľničky, podľa požiadaviek zákazníkov.

Ostatný materiál

Okrem pre-press materiálu máme v ponuke široké portfólio post-press materiálov, ako napríklad:

  • šicie drôty o štandardných hrúbkach
  • dorazové lišty do rezacích zariadení
  • papierová kalibračné podložky
  • vrtáky do lepenky a papiera
  • savky a náhradné diely pre ofsetové stroje HEIDELBERG, KBA, KOMORI
  • rukavice a viskózne špongie